Czytanie książek
Magrana czytanie
Czytasz książki?
Jeśli tak – to świetnie! Jeśli nie – koniecznie przeczytaj ten artykuł, a zmienisz zdanie. Czytanie książek to nie tylko rozrywka, to przede wszystkim rozwój i możliwość poznania czegoś nowego. Pewnie się zastanawiasz, w jaki sposób książki rozwijają. Prawda jest taka, że regularne czytanie wpływa – między innymi – na zasób Twojego słownictwa i poprawia pracę mózgu. W dalszej części poznasz najważniejsze powody, które zachęcą Cię do czytania

Jeśli czytanie ma być formą odpoczynku, to sięgnij po literaturę obyczajową lub literaturę piękną.


1)Niezależnie, jaki gatunek książki wybierzesz, znajdziesz w niej przesłanie, które może zupełnie zmienić Twój punkt widzenia na konkretne sprawy. Ale to nie wszystko! Istnieje wiele książek poradnikowych, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę w interesującym Cię zakresie tematycznym, a to z kolei może wpływać na rozwój Twoich umiejętności. 

2)Jak często zdarza Ci się, że nie możesz sobie przypomnieć jakiegoś słowa? Usilnie szukasz go w głowie, opisujesz je na około, mylisz z innym… Nie, czytanie nie zlikwiduje tego zjawiska. Czasem po prostu tak się zdarza, ale jedno jest pewne – im więcej będziesz czytać, tym rzadziej będzie Ci się to przytrafiać. 

3)Tyle się słyszy, że dzieci nie chcą czytać, że wolą spędzać czas z telefonem w ręku czy przed komputerem. Może i tak, ale to nie bierze się znikąd. Dzieci uczą się przez naśladowanie. Rodzicu! Jeśli nie pokażesz dziecku, że czytanie to przyjemność

4)Co tu dużo mówić? Polacy czytają mało – i to jest fakt. Zrób pierwszy krok, bądź inny. Wyróżnij się i czytaj! Świata nie zmienisz, ale może zainspirujesz kolejne osoby i wyznaczysz nowy trend wśród swoich znajomych.


Magrana czytanie2

Jeśli chcesz oderwać się od rzeczywistości i przenieść w inny świat, zajrzyj do powieści fantasy. Z kolei jeśli wolisz pozostać na ziemi, to sprawdź książki historyczne oraz literaturę opartą na faktach.

Twoim celem jest rozwijanie siebie i umiejętności? W tym pomogą Ci poradniki.

Chcesz się cofnąć do dzieciństwa lub szukasz czegoś dla młodszego pokolenia? Tu z pomocą przyjdą literatura młodzieżowa oraz książki dla dzieci.

Interesujesz się rozwiązywaniem zagadek? Może potrzebujesz czegoś trzymającego w napięciu? Jeśli tak, przeczytaj coś z gatunku kryminał i thriller.

Jeśli chodzi o konkretnie czytanie książek to każdy ma inne preferencje i gusta dlatego jeśli ten artykuł cie zachęcił to naprawdę czytanie to świetna sprawa!

Opracowała Mirela Marcisz